Вихователь

Олена Олексіївна Пуштук

 

 

Помічник вихователя

  Алла Василівна   Вечєрік

 

07.05.2019

 

Як захиститися від кліщів: поради.

Як

Кліщі найактивніші у травні-червні, а також у серпні-вересні. Варто пам'ятати, що ці небезпечні комахи переносять інфекції. Щороку кількість українців, які заражаються інфекційними захворюваннями внаслідок укусу кліщів, збільшується.

Укус кліща загрожує енцефалітом і хворобою Лайма, також відомою як бореліоз. І якщо першим заражаються одиниці, то бореліоз став серйозною проблемою для багатьох. Хвороба уражає нервову та серцево-судинну системи, суглоби та опорно-руховий апарат і може призвести до інвалідності. Щорічно від укусів кліщів потерпають більше 20 тисяч українців. Майже 2 тисячі з них заражаються інфекційними захворюваннями.Ідучи відпочивати на природу, пам'ятайте прості правила, які допоможуть уникнути укусу кліща.

Як вберегтися від укусу кліща: поради

Найбільше варто остерігатися мешканцям Волині та Криму, бо саме там найчастіше паразити переносять інфекції. Кліщі найбільш активні у травні-червні та в серпні-вересні. Небезпечні комахи живуть переважно у сирих і вологих місцях, на прогрітих сонцем схилах, у високій траві, кущах, біля стежок і лісових доріг. Будьте обачні в такій місцевості.У міських парках ризик стикнутися з цими малоприємними комахами дещо нижчий, ніж у "дикому" лісі.Якщо ви зібралися на відпочинок на природі, одягніть краще світлий одяг (на ньому краще видно кліщів). Натомість слід не забувати про шкарпеткиі і віддавати перевагу закритому вбранню. Використовуйте також спеціальні аерозолі, які відлякують кліщів.

Не забувайте, що, крім людей, жертвами кліщів можуть стати і домашні тварини.Після того, як ви прийшли з лісу чи парку, ретельно

 перевірте на наявність кліща такі частини тіла:
– під пахвами;
– у вухах та біля вух, на шиї;
– в середині пупка;
– на вигинах колін і ліктів;
– у волоссі і біля нього;
– між ніг;
– навколо талії.

 

Прийміть душ незабаром після того, як були на відкритому повітрі. Душ протягом найближчих двох годин знижує ризик укусу кліща. Пам'ятайте, що кліщ присмоктується до тіла протягом приблизно двох годин.Те саме стосується і домашніх улюбленців. Після прогулянки в першу чергу перевірте лапи, живіт та морду. Якщо ж після укусу пес ослаб, погано їсть, а білки очей пожовтіли, терміново зверніться до ветеринара. Кліщі переносять багато небезпечних захворювань для домашніх улюбленців

Якщо вкусив кліщ: як його вийняти:

Якщо вкусив кліщ, бажано не зволікати і звернутись у травмпункт. Там його дістануть і відразу передадуть у лабораторію на аналізи.

Якщо такої змоги немає, то варто обережно викрутити його пінцетом, ниткою або спеціальним гачком, який можна придбати в аптеці. Місце укусу обробити спиртом. А з олією, підрізаними шприцами, ацетоном та іншими сумнівними методами радять не експериментувати.

Як видалити кліща самостійно

Спосіб №1. Обгорнути пальці марлевою серветкою і розхитувати кліща з боку вбік.

Спосіб №2. Можна скористатись пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити між хоботком кліща та шкірою людини, і повільно витягнути комаху разом із хоботком.

Не можна розчавлювати кліща, щоб збудники хвороби, які можуть бути в його організмі, не потрапили в рану на тілі людини. Після видалення комахи місце присмоктування змастити розчином йоду, спиртом або одеколоном. Якщо хоботок залишився у ранці — видалити його стерильною голкою, після чого ретельно вимити руки з милом.Якщо ви витягнули кліща самотужки, слід простежити, щоб кліщ залишився живий.Перевірити, чи заразним був кліщ, можна у спеціальній лабораторії. Ціна дослідження – майже 73 гривні. Там фахівці перевірять кліща на наявність борелій – це бактерії, що викликають хворобу Лайма. Вірус не завжди проявляється одразу.

Як зрозуміти, що після укусу кліща ви заразилися?

Якщо ви стали жертвою кліща — уважно стежте за своїм самопочуттям. Ці комахи переносять бактеріальну інфекцію, яка спричиняє хворобу Лайма. Початок захворювання схожий на звичайну застуду або грип.Хвилюватись варто якщо після укусу кліща: збільшились лімфатичні вузли, є болі в суглобах, м’язах, або навіть незначне підвищення температури тіла.

 

У більшості інфікованих людей на місці укусу кліща через деякий час (на 2-4-й день, іноді через 2 місяці, а найчастіше через 12-14 днів) виникає червона пляма, що збільшується і може сягати в діаметрі до 20-30 см і більше. Якщо маєте червону пляму після укусу кліща – одразу звертайтесь до лікаря-інфекціоніста.

 

06.04.2019р.

 

Неймовірні факти про космос

У космосі панує тиша, адже там немає середовища для поширення звуку. Тим, хто любить помовчати, космос напевно припав би до душі.

Багато хто вважає, що космос – це повний вакуум. Але на 88 галонів космічної матерії доводиться принаймні 1 атом, а от у вакуумі немає атомів чи молекул.

Чорна діра – найяскравіший об'єкт у всьому Всесвіті. Всередині неї сила гравітації настільки велика, що з неї неможливо вирватися навіть світлу. Було б логічно, якби ми взагалі не бачили чорну діру на небі, однак під час обертання діри, крім космічних тіл, поглинають ще й газові хмари, які і починають світитися.

Світло Сонця, яке ми бачимо щодня, має вік близько 30 тисяч років. Саме тоді утворилася енергія, яку ми отримуємо від цього небесного світила, адже фотони долають шлях з ядра Сонця на поверхню рівно за 30 тисяч років. А ось після "визволення" їм треба лише 8 хвилин, що б дістатися до Землі.

Коли ми дивимося на найдальші з видимих зірок, ми бачимо їх такими, якими вони були 14 мільярдів років тому. Світло від них летить крізь простір зі швидкістю 300 000 км / секунду і добирається до нас через багато мільярдів років.

 

 

Березень, 2019

 

Як не захворіти навесні.


 

 

 

 З приходом весни все навколо починає змінюватися – стає тепліше, хочеться швидше зняти з себе  обридлі шуби та дублянки і заховати їх подалі в шафу. Але тут-то і криється головна небезпека міжсезоння. Початок весни ще дуже нестабільний з точки зору температурного режиму. І на зміну теплу може прийти різкий зимовий холод. Крім того, в теплі віруси розмножуються активніше, а людський організм, змучений снігом, вітрами і коротким світловим днем, вже не може повноцінно захищатися від них. Організм проходить перехідний період, тому необхідно заздалегідь продумати план захисту від простудних захворювань і починати його впроваджувати в життя, зайнятися профілактикою.

                                 Небезпека зберігається

Світ вірусів надзвичайно мінливий і різноманітний, особливо підступний в цьому плані вірус грипу, що й пояснює високу частоту виникнення епідемій серед населення. Хвороба виникає, як правило, при порушенні рівноваги між захисними силами організму і всюдисущими вірусами і бактеріями. Імунітет часто буває ослаблений під час сезонів з вологою і холодною погодою. А під час переходу від зими до весни він і зовсім знаходиться практично на нулі.

  При цьому найбільш  схильна до інфекцій дихальна система. Адже вона першою постає на шляху вірусів і бактерій, що витають в повітрі. Хвороботворні мікроорганізми проникають в слизові оболонки носа, носових пазух, мигдалин і бронхів. Найчастіше  схильні до хвороб люди похилого віку і маленькі діти, у яких імунітет ще недосконалий.

                                  Захищаємося правильно

Профілактика грипу та ГРВІ має істотне значення, особливо у весняний період, коли хворіти ну зовсім не хочеться. Тому варто зробити найбільш ефективні заходи, які допоможуть уникнути лікарняного або, що ще гірше, застуди “на ногах”.

Важливий принцип захисту від грипу та ГРВІ – комплексне використання засобів і методів профілактики. Тому варто перебудувати свій режим дня, щоб можна було включити їх всі. Важливо для всіх, але особливо – для дітей, зменшити кількість контактів з джерелами інфекції, тому походи в гості при підвищеній захворюваності краще скасувати, але варто частіше гуляти на свіжому повітрі. Воно запобігає зараженню. Навесні ж насолоджуватися ним одне задоволення. Сьогодні є величезна кількість вуличних активностей, які дозволять і час з користю провести, і здоров’я укріпити.

Частіше мийте руки: віруси поширюються не тільки повітряно-крапельним шляхом, вони можуть осідати на поверхнях і зберігати свою життєздатність тут. Після зими така рекомендація не втрачає своєї актуальності, адже з потеплінням вірусів стає більше. Руки слід мити після всіх відвідувань вулиці, після відвідування туалету, перед їжею.

Загартовування значно знижує чутливість до застуди. Навіть більше того: за допомогою загартовування можна повністю уникнути застуди. Зовсім необов’язково обтиратися снігом і вибігати на нього після лазні, можна просто попрактикувати контрастний душ. Правда, варто робити це дуже акуратно, починаючи з невеликих перепадів температур, щоб не викликати спазм судин. Хорошим  рішенням стануть і повітряні ванни, часте провітрювання і т. д.

 

Варто підключити в якості профілактичного заходу додатковий прийом вітамінів. Особливо корисними будуть вітаміни А, Е, С. Приймати їх потрібно курсами по 10-14 днів кожного місяця осінньо-зимово-весняного сезону.

Важливо приділити увагу харчуванню. Організм виходить із зимової сплячки, і йому потрібні сили. Підвищити їх дозволить щоденне вживання овочів і фруктів: імунітет за допомогою такого заходу буде підтриманий по максимуму. Відомо, що найбільша кількість вітаміну С міститься в соку квашеної капусти, цитрусових (помело, грейпфрут, апельсин, лимон), ківі, журавлині. Дуже корисний салат зі свіжої капусти. Не забувайте давати дітям риб’ячий жир і пийте його самі.

Позитивну дію на організм справляє  щоденне вживання цибулі та часнику. Досить кілька хвилин пожувати зубчик часнику, щоб повністю очистити ротову порожнину від бактерій.

У шипшині найбільше  аскорбінової кислоти, причому в сушеній шипшині її навіть вдвічі більше, ніж у свіжій.  Тож треба діставати із шафи заготовлену ще восени шипшину і заварювати її, додавати в чай.

Полоскання горла і туалетні процедури для носа двічі на день допомагають механічно видалити віруси і бактерії, які потрапили разом з повітрям. Промивати можна сольовим розчином (1 чайна ложка солі на 250 мл води), відваром ромашки. Для захисту слизової оболонки носа візьміть на замітку такий рецепт: 3-4 зубчики часнику і 1/4 цибулі дрібно нарізають і заливають охолодженим прокип’яченим маслом. Суміш настоюють 2 години і проціджують.

Для інгаляції можна використовувати ефірні масла ялиці, сосни, ялівцю, полину. З цією ж метою добре допомагають аромалампи, особливо – після дитячого садка, після школи і роботи. Вдома зручно застосовувати сольову лампу, яка підвищує захист слизових оболонок  дихальної системи. Добре використовувати і ультрафіолетове опромінення в профілактичних дозах.

                                

   Якщо захворіли:

Якщо ж з’явилися перші ознаки захворювання (кашель, закладений ніс, біль в горлі, підвищена температура), необхідно забезпечити хворому постільний режим і викликати лікаря. В такому випадку допоможе  рясне тепле питво з малиною, журавлиною, лимоном. Це знизить інтоксикацію і прискорить виведення вірусу з організму. Хорошими  будуть чаї з квітів ромашки або липи з додаванням меду, свіжоприготовані морси і соки.

Оточуючим хворого людям слід особливо берегтися від вірусів. А значить, треба частіше проводити вологе прибирання будинку, провітрювати приміщення, використовувати кварц. Крім того, після кожного спілкування з хворим треба обов’язково мити руки. Слідкуйте за вологістю повітря в квартирі: якщо немає спеціального пристрою, можна повісити на радіатор опалення мокрий рушник.

Матерчаті носові хустки обов’язково кип’ятіть в мильному розчині з додаванням солі і пропрасовуйте гарячою праскою. Використані разові серветки і носові хустки розміщуйте в целофанові мішки і викидайте в сміттєвий бак.

Рекомендації ці нескладні, але дуже добре допомагають зберегти здоров’я і швидше стати на ноги, якщо все ж людина заразилася.

 

Щоб запобігти захворюванням на грип та ГРВІ, необхідно щодня збагачувати свій раціон профілактичними продуктами. Такими є корінь імбиру, айва, редька, хурма, фейхоа, сочевиця, гранат, капуста, груша і навіть каштани

 

 

 

Лютий, 2019

 

Як підготувати дитину до зустрічі зі стоматологом ?

      

                Страх перед лікуванням зубів нерідко буває такої сили, що вмовити дитину зайти до лікаря, здається, неможливо. Або ж «маленький партизан» категорично не відкриває рота. Про те, як впоратися з цими перепонами, розповідають психолог Марина Бабушкіна та стоматолог Інна Білоусова.

 

                                         Ранній початок

Візити до стоматолога треба зробити звичними ще в дошкільному віці, тоді ризиків буде значно менше. По-перше, це правильно. Адже молочні зуби, які «все одно випадуть», все ж потребують лікування. Від них залежить екологія ротової порожнини.

Карієс може зашкодити постійним зубам ще до їх «появи на світ» — вразити зачатки. Та й не можна залишати хвороботворні бактерії до 6–7 років, адже вони «не сидять» в ізоляції. Патогенні мікроорганізми здатні вразити органи шлунково-кишкового тракту, мигдалини. Сподіватися, що ви побачите карієс неозброєним оком, не варто — далеко не всі його види помітні. Є і так званий прихований карієс.

По-друге, у шкільному віці на дитину не вплине половина методів заспокоєння, ефективних для дошкільнят. Замотивувати подарунком — основний варіант. Сподіватися на свідомість дитини («це треба для здоров’я», «станеш некрасивим», «будь сміливим, як дорослий») не варто. Адже 6–8 років — вік, коли дитина болісно переживає усвідомлення своєї смертності, вразливість тіла.

Нерідко думає про те, що є речі, які можуть непоправно вплинути на організм (скажімо, раніше лялька без руки чи ноги сприймалася весело, як щось неможливе, а тепер хлопчик чи дівчинка вперше розуміють, що є реальний ризик втратити кінцівки). На цьому тлі усіляке медичне втручання здається непоправним. «А раптом лікар випадково просвердлить мене бормашинкою?» У дошкільнят таких питань зазвичай не виникає.

 

Створюємо правильний імідж

«Мамо, ну коли ми вже підемо зубки лікувати?!» — такі прохання — не фантастика, а правильно створений батьками імідж стоматолога. Якщо діти сприймають візит до лікаря не як лікування, а як послугу, на зразок відвідин перукаря, їх немає потреби вмовляти. Їм має бути цікаво та виникати відчуття, що це — частина дорослішання, якою можна пишатися. Що для цього потрібно? Навіть якщо мало фінансів, хоча б кілька разів треба відвідати сучасну дитячу клініку, де є чимало способів зацікавити маленького пацієнта. Виберіть фахівця, який є не просто стоматологом, а обов’язково дитячим, щоб він враховував усі психофізіологічні особливості малюків та не злякав вашу дитину .

Справжній фахівець, немов актор, полікує улюблену іграшку малюка (яку попросять захопити з дому), аби продемонструвати, що лікувати зубки зовсім не страшно. Або попросить дитину стати «асистентом» і підготувати разом пломбу з пластиліну. Або ж звернеться за порадою, як заспокоїти іграшкове цуценя, що «живе» в кабінеті, яке боїться стоматологів.

Коли ж необхідно вдатися до бормашини, обов’язково ввімкне відповідний «саундтрек», щоб перекрити неприємні звуки. Також важлива добра звукоізоляція, аби дитині не довелося ще в коридорі слухати крики нервових маленьких пацієнтів.

Починаємо з профілактичних процедур

У багатьох розвинутих країнах значно менше проблем з відвідинами дантистів, адже зуби потребують лікування зазвичай лише в підлітків. Менші діти регулярно ходять до лікаря заради профілактики, яка не дає жодних болісних відчуттів.

На жаль, в Україні карієсом вражено вже чимало дошкільнят. Але все одно треба не чекати, коли постане потреба термінового лікування. Щоб дитина не боялася, починати слід із профілактичних, навіть цікавих для дитини процедур: фторування, сріблення, озонування, видалення зубного нальоту.

Підбираємо мультфільми

Звісно, є навчальні «мульти», які знімають саме для того, щоб роз’яснити дошкільнятам все необхідне про стоматологію. Утім, діти відчувають каверзу та повчальність. Значно ефективнішими є мультсеріали. Сюжети, де їх давно знайомі улюблені герої йдуть до дантистів, сприймаються як саме життя. Діти частіше копіюють їх.

Експерти радять:

·     «Свинка Пеппа», серія «Зубний лікар»,

·     «Пригоди Кая», серія «Кай іде до лікаря»,

·     «Три коти», серія «Молочний зуб»,

·     «Смішарики», серія «Нові зуби Кроша»,

·     «Хелло, Кітті», серія «Лікуємо зуби»,

·     «Маленьке королівство Бена та Холлі», серія «Зубна фея».

Радимо почитати

Також добре підготують книги, якщо вони захопливі, привабливі, жартівливі.

«Зубна книга» Івони Радюнц і Томаса Рьонера. 
«Фішками» видання стали коробочка для молочних зубів, що випали, та дзеркальце, аби роздивитися рот. У виданні безліч інформації про стоматолога, пояснюються назви та призначення інструментів, щоб зняти напругу.

«Ведмедик Паддінгтон у зубного лікаря» Майкла Бонда. Кумедний герой, з яким ніколи не буває нудно, розтопить серце кожного.

«Чи чистять монстри зуби?» Джессіки Мартінелло. 
Сучасні діти люблять роздивлятися чудернацьких створінь, тож «фішка» цієї книги — ілюстрації. А серед іншого розповідається, що стоматологи — це добрі супергерої в білих масках. Вони перемагають злих бактерій, що потрапляють у ротову порожнину.

Обережно з «хробачками»

Дуже поширена порада — заздалегідь розповісти дитині, що відбуватиметься під час лікування. А терміни, що можуть злякати (скажімо, «свердлити зуб», «робити укол») замінити на доступні й приємніші («почистити зуб», «ввести водичку, якої бояться мікроби»).

Усе це правильно, окрім популярної поради назвати дії дантиста «боротьбою з хробаком, що оселився в зубі». Фантазія малюків значно «тотальніша», ніж у дорослих. Вони можуть впевнити себе, що шкідники живуть всюди. Якщо ж хоч колись дитина чула про гельмінтів, яких дорослі теж звуть хробачками, вона може зробити неправильні висновки.

Якщо розповідь про мікробів, яких не видно озброєним оком, видається чимось казковим, то хробаки в тілі — привід для нічних жахіть. Трапляються неврози, коли дитині здається, що щось лоскоче її зсередини. Тож краще казати просто, без страхітливих деталей, але якнайближче до правди. Розповідаючи дитині про маніпуляції стоматолога, варто описувати навіть неприємні відчуття, але в делікатній формі: «ніби комарик вкусить», «буде трохи неприємно».

Гра з батьками

Є чимало іграшок, які допомагають «прожити» візит до стоматолога. «Зубастики» з пластиліновими зубами, механічні іграшки з величезними ротами, де натискування на зуб дає музичний чи світловий ефект, набори юного дантиста, мініатюрні кабінети лікаря зі стоматологічним кріслом — усе це і чимало іншого стане «психотерапією» для маленького пацієнта. Малюк має грати саме роль фахівця, а не клієнта, тоді під час лікування йому буде зрозуміло, що відбувається.

А ось після візиту краще не гратися, а намалювати все, що відбулося. Так дитина продемонструє, що позитивно сприймає лікування, або може виявити свої страхи. Тоді запропонуйте окремо намалювати те, що лякає, а потім спалити чи розірвати його. Простий, але надійний засіб.

Замотивувати

У багатьох дитячих клініках заведено вручати сувеніри дітям, медалі за геройство тощо. Але якщо такого не передбачено, подбайте про це самі. Заздалегідь купіть презент для дитини і таємно передайте його перед прийомом дантисту. Нехай вручить подарунок маленькому пацієнтові. Це не лише винагорода, «пряник» для дитини за те, що вона погоджується йти в клініку, а ще й елемент створення приємного образу стоматологів для малюка.

Також можна ввести приємні родинні ритуали, що пов’язані з відвідинами стоматолога. Скажімо, купувати зубну щітку-іграшку, красиву склянку для полоскання, дзеркальце. Або ж фотографувати білосніжну посмішку, друкувати фото та вивішувати на стіну.

 

 

 

 

12 січня вихованці нашої групи долучились до новорічних традицій щедрування.

Діти виготовили зірку, розучили старовинні щедрідки і разом з Оленою Олексіївною завітали до кожної групи, до харчоблоку та пральні, щоб подарувати  вітальні пісні та гарний настрій.

Приязно зустріла  наших малят і  директор садочка, Світлана Володимирівна. 

За цікавий виступ та щирі побажання малята отримали смачні подарунки.

 

27.12.2018

Download
Вірте у казку, і нехай всі мрії збувають
Adobe Acrobat Document 1.5 MB

До уваги батьків!

 

Висловлюємо усім батькам вдячність за активну участь у виставці "Дари осені"

     

  Мова будь-якої людини збагачується і вдосконалюється впродовж всього життя. А найважливішим періодом її розвитку є період дитинства, коли відбувається інтенсивне освоєння засобів мови, форм і функцій мови, письма і читання, культури мовлення.

      Сім’я є тією ареною, серед якої формується і розвивається розум дитини, його смаки і інтереси, а це все є фундаментом правильної, літературної усної та писемної мови.

 

 

Поради батькам :

 

 

1.     Уважно ставтеся до запитань вашої дитини. Ваша відповідь на запитання має бути чіткою, доступною та зрозумілою для малюка.

2.      Спонукайте дитину до запитань.

3.     Якомога більше розмовляйте з дитиною.

4.     Систематично проводьте ігри в слова «Хто більше знає слів?», «Назви який…», «Скажи, як…», «Що означає слово?», «Скажи,коли…», «Скажи, звідки…», «А якби…», «Придумай слово».

5.     Не забудьте доречно вжити прислівя, загадати загадку.

6.     Стимулюйте дитину до пригадування окремих рядків віршів, пісень.

7.     Обовязково поясніть дитині кожне незрозуміле їй слово, у присутності дитини вдайтесь до словника.

8.     Якщо ваша пятирічна дитина неправильно вимовляє звуки, обовязково зверніться до логопеда.

9.     Використовуйте кожну вільну хвилину для розмови з дитиною. Памятайте, що основними й провідними співрозмовниками для дитини у родині є мати, батько, дідусь чи бабуся.

10.    Ваша мова є взірцем для наслідування дитини. Саме тому вона завжди має бути правильною.

11.     Придбайте словники. Вони стануть вашими порадниками у вихованні культури мови у вашої дитини.

12.   Придбайте репродукції картин, читайте дитині книжки, вчить її переказувати.

13.    Привчайте дитину слухати дитячі та музичні передачі.

 

14.    Тривалість перегляду дитиною телевізійних передач не повинна перевищувати 30 хвилин на добу та 2-3 рази на тиждень.

 

 

 

 

Літо, літечко…Загартовуймось !

 

 

Так приємно і корисно походити босоніж!

 

     Що  таке загартовування і чому воно необхідне для дітей

     

          Загартовування – це комплекс методів, спрямованих на підвищення функціональних резервів організму і його стійкості до несприятливої дії факторів навколишнього середовища (холоду, спеки, води, зниженого атмосферного тиску ) шляхом систематичного тренирующего дозованого впливу цими факторами.

         Сучасні комфортні умови проживання, одяг, транспорт зменшують вплив мінливих умов погоди на організм людини і знижують його стійкість по відношенню до метеорологічних факторів.

         Особливо необхідно загартовування для дітей, тому що чим молодша дитина, тим менш досконалий у нього механізм імунітету – захисних сил організму, здатних впоратися із застудами, перегріванні і різними видами інфекцій. Основні фактори загартовування – повітря, вода, сонячні промені. Поєднання їх з фізичними вправами підвищує ефективність загартовування.

           

Як діє загартовування на організм дитини

 

    При систематичному багаторазовому впливі на організм дитини того чи іншого фізичного чинника (наприклад, холоду) відбувається перебудова його обміну речовин і ряду фізіологічних функцій, спрямована на збереження гомеостазу (сталості внутрішнього середовища). Цей процес називається адаптацією. У процесі адаптації відбувається вдосконалення всіх фізіологічних процесів в різних органах і системах, підвищуються захисні сили організму.

    

При загартовуванні дітей необхідно дотримуватися таких умов:

 

силу подразника (наприклад, холоду) потрібно нарощувати поступово;

зменшувати або припиняти дію при перших же ознаках переохолодження;

загартовувальні процедури проводити щодня, поєднуючи їх з фізичними вправами;

враховувати індивідуальні особливості конкретної дитини при виборі процедур, так як діти розвиваються нерівномірно, тому і гартують процедури можуть на них діяти по-різному

 

Як правильно  загартовувати дітей:

 

            Починають загартовування дітей до холоду з повітряних ванн у приміщенні з оптимальною температурою повітря: для дітей у віці до року – 21-22˚, від року до двох років – 20-21˚, від 2 до 4 років – 19-20˚ , від 4 до 7 років – 16-19˚. Тривалість повітряної ванни – з 3-4 до 10 хвилин (час нарощується поступово). Доцільно поєднувати повітряні ванни з масажем і гімнастикою.

Загартовувальну дію надає також перебування дітей на свіжому повітрі. Взимку дитина в цілому повинна гуляти на свіжому повітрі не менше трьох годин на день, влітку – більше. Влітку прогулянки можна поєднувати з повітряними і сонячними ваннами. Дітей до року під прямі сонячні промені не виносять, їх слід тримати в світлотіні, під покровом дерев. Площа оголених ділянок тіла при цьому поступово збільшують.

           Загартовування водою починають через один-два тижні після початку повітряних ванн. При цьому температуру води поступово знижують, збільшуючи одночасно площа змочуваних шкірних покривів. Поступово від місцевих процедур переходять до загальних – обтирання, обливання, душу, купання у відкритих водоймах.

Починають такі процедури зазвичай з обливання стоп і нижніх частин гомілок при температурі води 30˚, через тиждень починають знижувати температуру на 1-2˚ кожні два дні, доводячи до 22˚ для дітей першого року життя, до 16-18˚ для дітей від року до трьох років та до 14-16˚ для дітей 4-7 років.

       Для короткочасних загальних процедур (обтирання, обливання) температуру води з 35˚ через тиждень починають знижувати на 1-2˚ кожні два дні і залишають на рівні 28˚ для дітей віком від одного до двох років і 22-24˚ для дошкільнят.

Водна процедура повинна закінчуватися обтиранням насухо з легким масажем для посилення кровообігу.

 

Правильно проведене загартовування значно знижує захворюваність, покращує фізичний і нервово-психічний розвиток дитини.

 

 

Нестандартне обладнання

для фізичного зміцнення дітей

 

Батьки прагнуть , щоб дитина менше бігала вдома, а на прогулянці гралася у спокійні ігри, позбавляючи її багатьох радісних хвилин дитинства.  Часто батьки не розуміють, що це не сприяє розвитку гармонії рухів, спритності, витривалості, доброму вишколу. У дитини набувається звичка до малорухливого способу життя. Оберігаючи малюка від фізичного навантаження, ми, дорослі, часто вважаємо, що дитя втомлюється з тих самих причин, що і ми. Забуваємо однак про одну характерну і суттєву особливість дитячого організму – швидку втомлюваність не від рухів (хоч і їхнє надмірне дозування теж шкідливе), а від неможливості рухатись, або  від одноманітної діяльності.

         Дати дитині простір для рухів – означає забезпечити їй заряд бадьорості і доброго настрою. Рух і дитина – одне ціле. Потрібно радіти, коли вона рухлива і непосидюча, тому що саме у русі вона розвивається. Живе і рухливе дитя – це нормально, мляве і малорухливе – ознака тривожна.

           Саме до шкільному віці у дитини формується всі життєво важливі процеси в організмі. Тому заняття фізкультурою і дитячі розвиваючі ігри мають велике значення в дитячому садку.До вашої уваги корисні поради як створити оригінальні предмети для розвитку дітей. Найголовніше, що вони створюються своїми руками з підручних засобів, які знайдуться в кожному будинку і абсолютно безпечні. А найголовніше -  все це можна робити разом з дітьми.

 

1. Доріжка для профілактики плоскостопості. Робиться вона дуже просто. Все, що ви зможете знайти підійде. Наприклад, з лотків для яєць (для кращого сприйняття кожен лоток зафарбований в окремий колір), або пластикових кришечок. Також для таких доріжок можна використовувати й інші матеріали: джгути, намистинки, гудзики тощо.

2. Розвиток координації. Можна спорудити балансир з дерева.

 

3.Розвиток моторики рук.  Виготовляють різні палички-моталки. Це звичайні дерев’яні палички, куди прив’язують один кінець мотузки або стрічки, а з протилежного боку якусь дрібничку. Мотузки чи стрічки можуть бути з’єднані серединою ( сонечко , жучок ).

4.Розвиток   дихання

 

В корок пластикової  пляшки  ( ємність 0,5л) поміщають трубочку для коктейлів  В пляшку поміщають на вибір: пінопласт , мильну воду, дрібно нарізаний папір.    Силою подиху дитина переміщує по пляшці її вміст.

5. Розвиток спритності та синхронізація рухів .   У пригоді стане половина пластикової пляшки (  1.5 або 2.0л.) Під корок прикручується мотузка довжиною 80-100 см. На кінець мотузки кріпиться будь що – коробочка від кіндера ,ґудзик,кілечко, маленька іграшка. Порухом руки необхідно закинути кінець мотузки з предметом в пляшку. Це  весело та захоплююче навіть для мами з татом .   

6. Для фізичних вправ : гантелі з пластикових пляшок , скакалки з пляшок з під йогурту і  шнурків .Нестандартне обладнання з фізкультури при правильному підході допоможе дитині ще в дитячому садку розвиватися і рости. Зробіть його своїми руками і  подаруйте  дитині казку  зі звичайних речей . 

 

7. Для профілактики порушення зору – зорова доріжка.

 

 

 

Подаруємо життя горішку!

 

 

 

14 квітня  - день довкілля

 

Забруднення природи – питання глобальне. То ж давайте  не будемо псувати те, від чого напряму залежить наше життя, життя наших дітей і онуків  і постараємося допомогти відновленню природних життєво важливих благ.

 

         Зростання кількості міст та промислових підприємств постійно збільшує кількість відходів.  Промислові і побутові відходи створюють безліч проблем: транспортування, зберігання, утилізація та ліквідація.

 

   Викидаючи сміття, люди порушують один з основних екологічних законів кругообіг  речовин у природі.

    Проблема смітників стоїть перед людством, мабуть, з того самого часу, як воно з’явилося на Землі, і чим далі, тим вона стає серйознішою.

З 1 січня 2018 року Україна зобов’язалася сортувати все сміття за видами матеріалів, а також розділяти його на придатне для повторного використання, для захоронення та небезпечне. Про це йдеться в статті 32 Закону  України «Про відходи».

        

Згідно з документом, великогабаритні, ремонтні та небезпечні відходи у складі побутових мають збиратися окремо від інших . Штраф за порушення такої норми для населення становитиме від 340 до 1360 грн, для юридичних осіб – від 850 до 1700 грн. Закон також передбачає, що перевозити сміття мають у спеціально обладнаних авто, захоронення побутових відходів дозволяється тільки на спеціально обладнаних для цього полігонах/звалищах. Водночас, повідомляється, що спалювання сміття дозволене лише на спеціально призначених для цього підприємствах чи об'єктах і тільки з метою одержання теплової та/або електричної енергії. Також закон забороняє проектування, будівництво та експлуатацію полігонів побутових відходів без оснащення системами захисту ґрунтових вод, вилучення та знешкодження біогазу та фільтрату.

Виконання положень Закону вимагає певних витрат з боку держави та  людей. Для того щоб прискорити  цей процес варто замислитись про те, що ...

Харчові відходи  -  час розкладання: 1 - 2 тижні.

Макулатура  - час розкладання: 2 - 3 року.

Вироби з тканин  -  час розкладання: 2 - 3 року.

Консервні банки   -  час розкладання: на землі - кілька десятків років, в прісній воді - близько 10 років, в солоній воді - 1-2 року.

Металобрухт. Матеріал: залізо або чавун  розкладаються на землі - 1 мм в глибину за 10 - 20 років, у прісній воді - 1мм в глибину за 3 - 5 років, в солоній воді - 1 мм в глибину за 1 - 2 роки.

Фольга . Час розкладання: на землі - сотні років, в прісній воді - кілька десятків років, в солоній воді - кілька років.

Склотара.      Час розкладання: на землі - кілька сотень років, в спокійній воді - близько 100 років.

Вироби із пластмаси .   Час розкладання: близько 100 років, може бути і більше.

Упаковка для харчових продуктів -  час розкладання: десятки років, може бути і більше.

 

Батарейки.   Час розкладання: на землі - близько 10 років, в спокійній воді - кілька років, в солоній воді - близько року.

 

 

 

Характерною ознакою новорічних святкувань в Україні є щедрування.

12 січня, напередодні Щедрого вечора, малюки нашої групи відвідали усіх працівників та вихованців вікових груп, аби побажати щастя, добра, благополуччя, здоров’я та процвітання у Новому році. 

У свою чергу, малята від усіх вдячних слухачів отримали  солодкі подарунки.

Передноворічні пригоди

Участь у розвазі до Дня Святого Миколая

 

 8 листопада для вихователів міста,Пуштук Олена Олексіївна  провела провела інтегроване заняття "Подорож до іграшкового міста",   впродовж якого малюки  демонстрували гарні знання щодо дотримання правил гігієни,  про небезпеку ігор із сірниками, а також надали цінні поради зайчику: що треба робити, щоб не захворіти. 

 

 

Свято  осені

  18.10.2017

 

Осіння пора - чудова нагода для творчості. Наші мамусі, татусі та дітки скористались нею. І ось що вийшло.....

 

Веронічка разом із Оленою Олексіївною "кличуть" всіх вихованців "Вербиченьки" у новий навчальний рік