Вихователь

Олена Олексіївна Пуштук

 

Помічник вихователя

  Алла Василівна   Вечєрік

 

Нестандартне обладнання

для фізичного зміцнення дітей

 

Батьки прагнуть , щоб дитина менше бігала вдома, а на прогулянці гралася у спокійні ігри, позбавляючи її багатьох радісних хвилин дитинства.  Часто батьки не розуміють, що це не сприяє розвитку гармонії рухів, спритності, витривалості, доброму вишколу. У дитини набувається звичка до малорухливого способу життя. Оберігаючи малюка від фізичного навантаження, ми, дорослі, часто вважаємо, що дитя втомлюється з тих самих причин, що і ми. Забуваємо однак про одну характерну і суттєву особливість дитячого організму – швидку втомлюваність не від рухів (хоч і їхнє надмірне дозування теж шкідливе), а від неможливості рухатись, або  від одноманітної діяльності.

         Дати дитині простір для рухів – означає забезпечити їй заряд бадьорості і доброго настрою. Рух і дитина – одне ціле. Потрібно радіти, коли вона рухлива і непосидюча, тому що саме у русі вона розвивається. Живе і рухливе дитя – це нормально, мляве і малорухливе – ознака тривожна.

           Саме до шкільному віці у дитини формується всі життєво важливі процеси в організмі. Тому заняття фізкультурою і дитячі розвиваючі ігри мають велике значення в дитячому садку.До вашої уваги корисні поради як створити оригінальні предмети для розвитку дітей. Найголовніше, що вони створюються своїми руками з підручних засобів, які знайдуться в кожному будинку і абсолютно безпечні. А найголовніше -  все це можна робити разом з дітьми.

 

1. Доріжка для профілактики плоскостопості. Робиться вона дуже просто. Все, що ви зможете знайти підійде. Наприклад, з лотків для яєць (для кращого сприйняття кожен лоток зафарбований в окремий колір), або пластикових кришечок. Також для таких доріжок можна використовувати й інші матеріали: джгути, намистинки, гудзики тощо.

2. Розвиток координації. Можна спорудити балансир з дерева.

 

3.Розвиток моторики рук.  Виготовляють різні палички-моталки. Це звичайні дерев’яні палички, куди прив’язують один кінець мотузки або стрічки, а з протилежного боку якусь дрібничку. Мотузки чи стрічки можуть бути з’єднані серединою ( сонечко , жучок ).

4.Розвиток   дихання

 

В корок пластикової  пляшки  ( ємність 0,5л) поміщають трубочку для коктейлів  В пляшку поміщають на вибір: пінопласт , мильну воду, дрібно нарізаний папір.    Силою подиху дитина переміщує по пляшці її вміст.

5. Розвиток спритності та синхронізація рухів .   У пригоді стане половина пластикової пляшки (  1.5 або 2.0л.) Під корок прикручується мотузка довжиною 80-100 см. На кінець мотузки кріпиться будь що – коробочка від кіндера ,ґудзик,кілечко, маленька іграшка. Порухом руки необхідно закинути кінець мотузки з предметом в пляшку. Це  весело та захоплююче навіть для мами з татом .   

6. Для фізичних вправ : гантелі з пластикових пляшок , скакалки з пляшок з під йогурту і  шнурків .Нестандартне обладнання з фізкультури при правильному підході допоможе дитині ще в дитячому садку розвиватися і рости. Зробіть його своїми руками і  подаруйте  дитині казку  зі звичайних речей . 

 

7. Для профілактики порушення зору – зорова доріжка.

 

 

 

Подаруємо життя горішку!

 

 

 

14 квітня  - день довкілля

 

Забруднення природи – питання глобальне. То ж давайте  не будемо псувати те, від чого напряму залежить наше життя, життя наших дітей і онуків  і постараємося допомогти відновленню природних життєво важливих благ.

 

         Зростання кількості міст та промислових підприємств постійно збільшує кількість відходів.  Промислові і побутові відходи створюють безліч проблем: транспортування, зберігання, утилізація та ліквідація.

 

   Викидаючи сміття, люди порушують один з основних екологічних законів кругообіг  речовин у природі.

    Проблема смітників стоїть перед людством, мабуть, з того самого часу, як воно з’явилося на Землі, і чим далі, тим вона стає серйознішою.

З 1 січня 2018 року Україна зобов’язалася сортувати все сміття за видами матеріалів, а також розділяти його на придатне для повторного використання, для захоронення та небезпечне. Про це йдеться в статті 32 Закону  України «Про відходи».

        

Згідно з документом, великогабаритні, ремонтні та небезпечні відходи у складі побутових мають збиратися окремо від інших . Штраф за порушення такої норми для населення становитиме від 340 до 1360 грн, для юридичних осіб – від 850 до 1700 грн. Закон також передбачає, що перевозити сміття мають у спеціально обладнаних авто, захоронення побутових відходів дозволяється тільки на спеціально обладнаних для цього полігонах/звалищах. Водночас, повідомляється, що спалювання сміття дозволене лише на спеціально призначених для цього підприємствах чи об'єктах і тільки з метою одержання теплової та/або електричної енергії. Також закон забороняє проектування, будівництво та експлуатацію полігонів побутових відходів без оснащення системами захисту ґрунтових вод, вилучення та знешкодження біогазу та фільтрату.

Виконання положень Закону вимагає певних витрат з боку держави та  людей. Для того щоб прискорити  цей процес варто замислитись про те, що ...

Харчові відходи  -  час розкладання: 1 - 2 тижні.

Макулатура  - час розкладання: 2 - 3 року.

Вироби з тканин  -  час розкладання: 2 - 3 року.

Консервні банки   -  час розкладання: на землі - кілька десятків років, в прісній воді - близько 10 років, в солоній воді - 1-2 року.

Металобрухт. Матеріал: залізо або чавун  розкладаються на землі - 1 мм в глибину за 10 - 20 років, у прісній воді - 1мм в глибину за 3 - 5 років, в солоній воді - 1 мм в глибину за 1 - 2 роки.

Фольга . Час розкладання: на землі - сотні років, в прісній воді - кілька десятків років, в солоній воді - кілька років.

Склотара.      Час розкладання: на землі - кілька сотень років, в спокійній воді - близько 100 років.

Вироби із пластмаси .   Час розкладання: близько 100 років, може бути і більше.

Упаковка для харчових продуктів -  час розкладання: десятки років, може бути і більше.

 

Батарейки.   Час розкладання: на землі - близько 10 років, в спокійній воді - кілька років, в солоній воді - близько року.

 

 

 

Характерною ознакою новорічних святкувань в Україні є щедрування.

12 січня, напередодні Щедрого вечора, малюки нашої групи відвідали усіх працівників та вихованців вікових груп, аби побажати щастя, добра, благополуччя, здоров’я та процвітання у Новому році. 

У свою чергу, малята від усіх вдячних слухачів отримали  солодкі подарунки.

Передноворічні пригоди

Участь у розвазі до Дня Святого Миколая

 

 8 листопада для вихователів міста,Пуштук Олена Олексіївна  провела провела інтегроване заняття "Подорож до іграшкового міста",   впродовж якого малюки  демонстрували гарні знання щодо дотримання правил гігієни,  про небезпеку ігор із сірниками, а також надали цінні поради зайчику: що треба робити, щоб не захворіти. 

 

 

Свято  осені

  18.10.2017

 

Осіння пора - чудова нагода для творчості. Наші мамусі, татусі та дітки скористались нею. І ось що вийшло.....

 

Веронічка разом із Оленою Олексіївною "кличуть" всіх вихованців "Вербиченьки" у новий навчальний рік