А турботлива медсестра

     Про здоров'я наше дбає.

Гріє носики малятам,

Як ростуть, спостерігає.

Будьте впевнені, батьки,

Здорові ваші малюки.


 

ПОВІДОМЛЕННЯ

В рамках розробленої програми боротьби зі сказом Держпродспоживслужба проводить масштабну антирабічну пероральну вакцинацію диких м’ясоїдних тварин із застосуванням авіатранспорту.

Розповсюдження вакцини здійснюватиметься за таким принципом:

- обробляється весь ареал, за винятком населених пунктів і великих водних просторів із врахуванням ареалу проживання лисиць;

- принади розповсюджуються рівномірно в межах визначеної території (із розрахунку 25-30 приманок на 1 кв.км (в неблагополучних по сказу районах кількість приманок збільшують до 35).

На території Миколаївської області проведення пероральної вакцинації тварин проти сказу шляхом розкидання приманок з вакциною з літаків планується з 01.12.2018р.

 

 Звертаємо вашу увагу на те, що в разі виявлення принад(розмір із сірникову коробку) ні в якому випадку не чіпайте брикети та не переносьте їх в інші місця, а також в разі обльоту місцевості літаком – просимо не хвилюватись.

СКАЗ!!! Профілактика захворювання в дикій природі – це запорука безпеки окремої людини, суспільства, довкілля.

 

Сказ – зооноз номер один, одна із найдраматичніших та небезпечних летальних вірусних інфекцій спільних для людини і тварин.

В основі програм боротьби зі сказом природного типу завжди були заходи, спрямовані на зниження щільності популяції лисиць – основного джерела збудника інфекції. Проте цей захід дає тимчасові результати.

Складна епізоотична ситуація щодо сказу в Україні вимагає радикальних заходів, серед яких є пероральна імунізація диких м`ясоїдних. Для успішної реалізації цього заходу розроблена спеціальна програма.Метою даної програми є комплексне розв`язання проблеми захисту населення, сільськогосподарських і домашніх тварин від захворювання на сказ в інтересах безпеки окремої людини, суспільства, довкілля.

Одними із найважливіших завдань – є забезпечення стовідсоткового охоплення профілактичними щепленнями проти сказу собак, вирішення проблем з утриманням домашніх тварин у містах і населених пунктах, також відлову, утримання безпритульних тварин та різкого зменшення їх кількості, удосконалення заходів по боротьбі і профілактиці сказу в природі, серед яких головне місце посідає пероральна імунізація диких м`ясоїдних.

В рамках розробленої програми Держпродспоживслужба проводить масштабну антирабічну пероральну вакцинацію диких м’ясоїдних тварин із застосуванням авіатранспорту.

Розповсюдження вакцини здійснюватиметься за таким принципом:

- обробляється весь ареал, за винятком населених пунктів і великих водних просторів із врахуванням ареалу проживання лисиць;

- принади розповсюджуються рівномірно в межах визначеної території (із розрахунку 25-30 приманок на 1 кв.км (в неблагополучних по сказу районах кількість приманок збільшують до 35).

Про початок проведення пероральної імунізації на територіїПервомайського району буде додатково повідомлено. Особливо звертаємо вашу увагу на те, що в разі виявлення принад(розмір із сірникову коробку) ні в якому випадку не чіпайте брикети та не переносьте їх в інші місця, а також в разі обльоту місцевості літаком – просимо не хвилюватись.

 

Головний спеціаліст відділу безпечності

харчових продуктів та ветеринарної медицини

Первомайського міжрайонного управління

ГУ Держпродспоживслужби в Миколаївській області                                                Писаренко Н.М.

 

 

 

 

Пам’ятка

Що повинні знати батьки

про організацію харчування дитини в дитячому садочку та вдома

Усі знаємо, що діти швидко ростуть, тому збалансованість раціону є основною умовою для підвищення опору дитячого організму до захворювань, для нормального розвитку. А для цього необхідно виконувати ряд вимог: протягом дня дитина повинна отримувати основні продукти в достатній кількості, що відповідає її віку та анатомо-фізіологічним особливостям, їжа видається у суворо визначений час, чотири – п’ять разів на добу, з інтервалами у 3 – 4 години; розподіл їжі за калорійністю протягом дня повинен складати: у дитячому садку сніданок – 25 %, обід – 35 %, підвечірок і вечеря – по 20 % та 20% добового раціону дитина отримує вдома. Тому для правильної організації харчування дитини вдома, батькам необхідно знати режим і специфіку харчування у дитячому садку, для чого щодня в інформаційних куточках вивішується меню із зазначенням виходу страв.

Вдома та в дитячому садку важливо правильно поєднувати продукти і страви: при приготуванні на перше овочевого супу або борщу на друге необхідно давати гарнір із крупів, макаронних виробів, овочеві страви; якщо на перше готується круп’яний суп на друге рекомендується гарнір з овочів. Для збереження апетиту не рекомендується годувати дитину перед відвідуванням дитячого садку. Крім того, є ряд вимог до продуктів, що використовуються у харчуванні дітей: діти до 3-х років не повинні вживати ковбасні вироби, масло вершкове повинно бути жирністю не нижче 72,5 %, сир кисломолочний – жирністю від 9 % до 18 %, сметана – 15%,- 20%, консерви м’ясні, рибні та овочеві можуть використовуватися, як виняток, при відсутності м’яса, риби, свіжих овочів, але тільки при приготуванні перших і других страв; при цьому необхідно купувати натуральні консерви без додавання олії, томату, оцту. У харчуванні дітей, крім свіжих овочів, рекомендується використовувати солоні (огірки, капусту, яблука). Кулінарну обробку продуктів потрібно проводити із максимальним збереженням смакової якості і поживної цінності, зокрема вітамінів. Овочі та фрукти, що призначені для споживання у сирому вигляді, повинні після ретельного миття обдаватися крутим окропом у друшляку. З метою зберігання вітаміну C овочі потрібно очищати і нарізати безпосередньо перед приготуванням страв, закладати у підсолену воду, що кипить, варити під закритою кришкою. Слід зазначити, що велика кількість залишків їжі на тарілках у дитячому садочку (понад 15 % від об’єму порції) може свідчити про погане самопочуття дитини, низьку смакову якість страви, про нераціонально складене меню, скорочені інтервали між прийомами їжі. Також батькам потрібно знати, що в дитячому садочку для частування дитини у день народження можна використовувати тільки приготовлені у закладі пироги або принесені з дому фрукти, цукерки, печиво промислового виробництва. Оцінкою адекватності харчування є рівень захворюваності дітей, особливо гострими респіраторними інфекціями і шлунково-кишковими захворюваннями. При неправильному харчуванні знижується імунітет і зменшується опірність дитячого організму. Нервово- психічний розвиток дітей оцінюється за віковими показниками, розвитком статичних і моторних функцій, готовність до навчання у школі. Серед результатів лабораторних досліджень, що можуть служити критеріями оцінки ефективності харчування, важливе значення мають результати дослідження крові, що дозволяють вчасно виявити наявність анемії або алергії. Дітям з хронічними захворюваннями лікарем призначається дієтичне харчування, яке організовується у дитячому садку та вдома, та передбачає зміну технології приготування страв (готуються тушковані, варені, протерті страви)

             Для попередження гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь дітей суворо забороняється приносити у дошкільний заклад вироби з кремом, морозиво, напої, у тому числі солодкі газовані, заборонено використовувати у харчуванні дітей м’ясо та яйця водоплавної птиці, м’ясо, яке не пройшло ветеринарного контролю, м’ясні обрізки, субпродукти, за виключенням печінки та язика, свинину жирну, річкову та копчену рибу, гриби, соуси, перець, майонез, вироби у фритюрі, чіпси, вироби швидкого приготування, газовані напої, квас, натуральну каву, кремові вироби, вершково-рослинні масла та масла з доданням будь-якої іншої сировини (риби, морепродуктів тощо), напої і соки непромислового виготовлення, а також продукти, що містять синтетичні барвники, ароматизатори, підсолоджувачі, підсилювачі смаку, консерванти. Не допустимо використання в харчуванні дітей недоброякісних або сумнівної якості продуктів із закінченим терміном придатності або на межі його закінчення; також необхідно суворо дотримуватися умов зберігання продуктів, що швидко псуються. Крім того, в дитячому садку заборонено виготовлення холодців, м’ясних і рибних салатів, холодників, паштетів, зельців, форшмаку, виробів у фритюрі, макаронів “по-флотськи” з сиром м’яким або м’ясом, млинців з сиром м’яким або м’ясом, кремів, морсів. Для профілактики псевдотуберкульозу з 1 березня не рекомендовано приготування салатів із свіжих овочів врожаю минулого року, такі овочі підлягають обов’язковій термічній обробці. Для того, щоб не допускати розповсюдження кишкових інфекцій серед дітей дитячого садку, необхідно виконувати ряд протиепідемічних заходів, а саме: якщо Ваша дитина має ознаки інфекційного захворювання, то обов’язково необхідно звернутися до лікаря- педіатра, а не приводити хвору дитину до закладу. Після перенесеного інфекційного захворювання дитина приймається до дошкільного закладу тільки за наявність медичної довідки від закладу охорони здоров’я, в якому дитина перебуває під медичним наглядом. У довідці лікарем-педіатром або лікарем загальної практики – сімейним лікарем вказуються рекомендації щодо індивідуальних особливостей дитини на період 10-14 днів для оздоровлення після перенесеного захворювання

      Відділ державного нагляду  

за дотриманням санітарного законодавства

управління Держпродспоживслужби у Первомайському  районі

 

 

 

 

Продукти для поліпшення зору

 

Безумовно, якість зору багато в чому визначає  життєвий комфорт будь-якої людини.  Зробити здоровими очі вашої допоможуть продукти для поліпшення зору. 

Які потрібні продукти для зору дітям? По можливості додавайте в денне меню малюків наступні інгредієнти:

  • Овочі: томати, морква, гарбуз, редиска, капуста.
  • Ягоди: смородина, чорниця, малина, обліпиха.
  • Зелень: кріп, петрушка, щавель, часник.

 

  • Фрукти: мандарини, апельсини, абрикоси, персики, лимони.
  • Печінка тріски і яловичина.
  • Крупи: овес, гречка.
  • Кисломолочні та молочні вироби.
  • Яйця.

Увага: фрукти, ягоди, зелень і овочі корисні лише під час їх дозрівання.

 

 

Рекомендації для батьків щодо здорового харчування дитини:

   Не смажте їжу дитині, а варіть її або готуйте на пару.

Годуйте дитину щодня овочами,фруктами і молоком.

Розповідайте дитині про шкоду швидкого харчування й пропонуйте здорову альтернативу здорову альтернативу, зокрема свіжі салати, каші з грубої крупи.

Замінюйте чіпси картоплею, запеченою в духовій шафі.

Готуйте домашні бургери з булочок, овочів сиру, і зелені, а котлети з нежирного м’яса або риби на пару чи в духовці

Пропонуйте дитині сухофрукти, цукати, зефір, мармелад, красиво нарізані овочі та фрукти як альтернативу солодощам.

    Демонструйте дитині власний приклад здорового харчування в    

   домашньому родинному колі. 

 Увага !!! Це важливо знати!!!

Поліомієліт - це інфекційне захворювання, при якому уражається центральна нервова система, шлунково-кишковий тракт і лімфатична система. Хвороба є найпоширенішою причиною виникнення у дітей фізичних недоліків. 

Вірус поліомієліту, потрапивши в організм, проникає в нервову систему через кров, уражає різні відділи, переважно рухові клітини спинного мозку, а також рухові корінці, які відповідають за рухи. 

Вірус поліомієліту поширюється повітряно-крапельним шляхом (чхання, кашель) або за типом кишкової інфекції (через фекалії хворого). Основний засіб профілактики хвороби - вакцинація дітей.

Поліомієліт - причини: 

Збудник поліомієліту - вірус, який поширюється повітряно-крапельним шляхом, або разом з немитими продуктами і виділеннями хворої людини. Збудник захворювання досить стійкий, він здатний кілька місяців жити в молоці, овочах, у стічних водах і фекаліях. Однак, не зазнає впливу дезінфікуючими препаратами і високої температури. Це єдиний спосіб обробки предметів побуту або продуктів, що виключає зараження. 

Інкубаційний період поліомієліту триває приблизно два тижні. Спочатку вірус потрапляє в кишечник і фіксується на слизових оболонках. Потім проникає в кровоносну систему, разом з кров'ю поширюється по всьому організму, впливаючи на внутрішні системи і органи. Особливо страждаютьголовний і спинний мозок, оскільки вірус вражає не тільки клітини, але і відходять від мозку нервові закінчення. 

Поліомієліт - симптоми 

Симптоми поліомієліту в більшості випадків починаються з головного болю, діареї та підвищеної температури. Крім цього, відзначаються різні неврологічні порушення. Вірус в організмі проходить декілька основних етапів, які в медицині розрізняють таким чином:

o    інкубаційний період (тривалість становить від 2-х до 21 дня);

o    період предпаралітичний, діагностується млявість і слабкість м'язів (тривалість від 2-х до 6 днів);

o    паралітичний: м'язи стають важко керованими і більш щільними;

o    відновний (тривалість складає приблизно один рік);

o    період залишкових явищ, при якому зміни м'язів викликають деформацію кінцівки; 

Поліомієліт - діагностика

Діагностика ґрунтується на даних лабораторних досліджень і клінічних проявах поліомієліту. Попередній аналіз встановлюють, виходячи з епідеміологічних даних і характерних проявів захворювання. Враховуються також дані про вакцинацію. 

Остаточний діагноз ставлять, використовуючи вірусологічні дослідження. Вірус виділяють з носоглоткового слизу і випорожнень, рідше з цереброспінальної рідини. Щоб виявити рівень ураження рухових нейронів, користуються методом електронейроміографії, який дозволяє з точністю визначити електричну активність м'язів і нервів.

Поліомієліт - лікування і профілактика

Внаслідок епідеміологічної активності (високого ступеня заразності) людина, яка заражена вірусом поліомієліту, в обов'язковому порядку підлягає терміновій госпіталізації. Проводять лікування в інфекційних стаціонарах. Штучна вентиляція легенів призначається, якщо відзначається параліч дихальних шляхів, що призводить до летального результату. 

Кращою профілактикою поліомієліту є суворе дотримання гігієни (старанне миття продуктів харчування і рук). Не можна купатися в брудних водоймах, оскільки вірус може потрапити в організм разом з проковтнутою водою. В нашій країні проводиться обов'язкова вакцинація від поліомієліту, гарантує довічний імунітет. Перше щеплення роблять дитині в 2 місяці, друге - у 4 місяці, третє - в 6 місяців. 

Начало формы

Конец формы