Ралєва А.В. - голова ПК   

Вечерік А.В.  заступник голови ПК, голова ревізійної комісії.

Коваленко А.О. -  голова комісії з питань культурно-масової роботи, спортивної роботи та оздоровлення.

Худолєй О.Л. голова комісії з питань організаційної роботи

Степовенко С.Л. голова комісії з охорони праці.

Янішевська М.Б.голова комісії з питань соціально-економічного та  правового захисту                                                       

Фролова Л.Л. - голова комісії з питань соціального страхування     

 

                                   

 

Цього року 28 квітня Всесвітній день охорони праці проходить під девізом «Вплив зміни клімату на безпеку та гігієну праці». Зміна погодних умов значно впливає на сферу праці, особливо на безпеку та здоров’я працівників. Приклади професійних ризиків, які посилюються зі зміною клімату, включають тепловий стрес, ультрафіолетове випромінювання, забруднення повітря, великі промислові аварії, екстремальні погодні явища, збільшення трансмісивних захворювань і підвищений вплив хімічних речовин.

 

 

 Міжнародна організація праці (далі-МОП) - одна із найстаріших міжнародних міжурядових організацій. Своїми першочерговими завданнями МОП визначає: підтримку демократії і соціального діалогу, боротьбу з бідністю і безробіттям, заборону дитячої праці.

За рішенням організації, 28 квітня відзначається Всесвітній день охорони праці. Вперше під такою назвою його відзначали у 2003 році. Але ідея започаткувати такий особливий день з’явилася після того, як у 1989 році американські та канадські робітники та профспілки провели День вшанування пам’яті працівників, які загинули на роботі.

У міжнародний день охорони праці в Україні також відзначають День охорони праці (указ Президента України № 685/2006, виданий 18.08.2006). День охорони праці в Україні запроваджено з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням в Україні.
    В умовах війни цей день набуває особливого значення. У той час, як країна втрачає найкращих, неприпустимо допускати смертельні випадки на виробництві. Важливо підвищити увагу працівників і керівництва підприємств до питань безпеки й гігієни праці, постійно вдосконалювати систему управління охороною праці та впроваджувати найефективніші практики, щоб забезпечити безпеку на виробництві.

Щороку МОП визначає тему (девіз) Всесвітнього дня охорони праці. З урахуванням цієї теми на підприємствах розробляють та проводять заходи з нагоди Дня охорони праці. Проводять їх і в Україні, яка підтримує ініціативи Міжнародної організації праці.

Девіз Дня охорони праці в 2024 році:

«ВПЛИВ ЗМІНИ КЛІМАТУ НА БЕЗПЕКУ ТА ГІГІЄНУ ПРАЦІ».


Зміна погодних умов значно впливає на сферу праці, особливо на безпеку та здоров’я працівників. Приклади професійних ризиків, які посилюються зі зміною клімату, включають тепловий стрес, ультрафіолетове випромінювання,  великі промислові аварії, екстремальні погодні явища, підвищений вплив   хімічних речовин, забруднення повітря.        
    Для запобігання нещасним випадкам на виробництві існують цілі інженерні системи з техніки безпеки. З урахуванням специфіки того чи іншого робочого процесу розробляються відповідні інструкції, приписи, правила з техніки безпеки, проводиться періодичний інструктаж працівників, вводиться в штат інженер з охорони праці, а якщо це не є можливим, то його функції бере на себе або дублює начальник підрозділу. На жаль, це різко знижує якість контролю за дотриманням охорони праці. Але навіть це не може повністю запобігти так званому «людському фактору». Статистика чітко показує, що найбільш часті випадки травматизму на виробництві відбуваються саме тоді, коли знижується увага працівника. Це, як правило, відбувається наприкінці робочого дня, в кінці робочого тижня, рідше перед обідньою перервою, в т. ч. внаслідок впливу кліматичних змін на організм людини. На жаль, через недбальство виконавця робіт, правила з охорони праці часто пишуться ціною здоров’я та життя працівників.

На шляху до створення гідних і  безпечних умов праці необхідно зосередитися на визначенні найкращих практик, які дозволяють: - вести господарську діяльність в умовах обмежень, встановлених з різних причин: - забезпечити дотримання трудових прав працівників, у тому числі на безпечні умови праці; - запобігти новим потенційним ризикам, що виникли внаслідок психосоціального ризику в умовах військової агресії.

Цінність результатів будь-якої трудової діяльності не може бути вище цінності здоров’я та життя працівника!

Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївський області закликає керівників підприємств, установ та організацій долучитися до відзначення Дня охорони праці в Україні та виявити активність в обговоренні у трудових колективах проблемних питань щодо реалізації заходів, спрямованих на збереження життя та здоров'я працівників під час трудової діяльності, зміцнення систем охорони праці.

 

БУДЬТЕ ПИЛЬНІ ТА ДОТРИМУЙТЕСЬ ПРАВИЛ З ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ!

 

 

Відділ профілактики та розслідування

нещасних випадків управління контрольно-перевірочної роботи

Головного управління Пенсійного фонду України

у Миколаївський області

 

 

Колективний договір    https://drive.google.com/file/d/1XzllO05nnlkgUZTgMkKB0rRg_jIiM8ZL/view?usp=share_link

 

 

Зміни та доповнення до колективного договору 

 

https://drive.google.com/file/d/1KFH6ODf1YzGWYT6TDCwyZ_WamyP6HW6X/view?usp=sharing

 

Положення про виплату  щорічної винагороди педагогічним працівникам

 

https://drive.google.com/file/d/1qPzQX_3RlQn8C-F8iI3Qf8A0g-LTpPxq/view?usp=share_link

 

 

Положення про преміювання працівників ЗДО №8 "Вербиченька"

 

https://drive.google.com/file/d/1QgSuW1fYjc5VC8FHOoy_Wi1X2Dc5IeS5/view?usp=sharing

 

Де мій 1% внесків?

1. Надання матеріальної допомоги (профспілкової виплати) у випадку тяжкого захворювання, смерті когось із родини, народженні дитини.

2. Привітання ювілярів.

3. Захист соціально-економічних, трудових прав працюючих: участь у акціях протесту у м. Києві, звернення до органів влади всіх рівнів, депутатів.

4. Преміювання профактиву при врученні профспілкових нагород «За соціальне партнерство», «Профспілкова відзнака», «Заслужений працівник профспілки України», «Профспілковий лідер», грамоти та подяки ФПУ, ЦК, обкому Профспілки.

5. Привітання працівників при отриманні нагород, придбання подарунків для молодих спеціалістів та педагогів, що йдуть на заслужений відпочинок.

6. Преміювання профспілкових лідерів та профактиву за результатами роботи.

7. Підтримку творчо та результативно працюючих вчителів. Вручення грошової винагороди або цінного подарунка кожному учаснику конкурсів «Вчитель року», «Менеджери, що змінюють освіту» тощо.

8. Забезпечення участі в обласних заходах щорічно:

· спартакіада;

· туристичні змагання;

· фестиваль художньої самодіяльності.

9. Забезпечення участі команди у Всеукраїнській спартакіаді (за рішенням президії обкому).

10. Участь в обласних конкурсах:

«На кращу первинну профспілкову організацію»;

«На кращий відеоролик про профспілкову роботу».

11. Оздоровлення членів Профспілки та їх дітей.

12. Утримання 3-х кімнат бази «Зміна» та створення належних санітарно-гігієнічних умов: придбання обладнання, меблів, облаштування, ремонт та ін.

13. Для зміцнення матеріальної бази профкомів первинок та міськкому.

14. Господарські витрати (ремонт кабінету, придбання та ремонт оргтехніки, канцтоварів, підписка преси).

15. Проведення конференцій, засідань президій та ради, семінарів різного рівня.

16. Навчання профактиву: участь в обласних виїзних семінарах з питань трудового, освітянського та профспілкового законодавства.

17. Участь у пленумах та засіданнях президії обкому (відрядження)

18. Випуск методичок з питань трудового законодавства.

19. Інші поточні витрати.

Профспілка супроводжує кожного працівника ненав'язливо, але в найважливіші події його життя!

 

 

 Тільки член профспілки користується правом на захист профспілковою організацією своїх прав та інтересів з питань:

- оплати праці, гарантій та компенсацій;

- зайнятості, професійної підготовки та підвищення кваліфікації;

- режиму робочого часу та відпочинку;

- забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці;

- соціального захисту та охорони здоров’я.

 

Тільки член профспілки може розраховувати на:

- представництво його професійних, трудових і соціально-економічних прав та інтересів в органах державної влади та органах місцевого самоврядування;

- представництво і захист його індивідуальних прав та інтересів при реалізації конституційного права на звернення за захистом до судових органів, уповноваженого Верховної Ради України з прав людини і міжнародних судових установ;

- представництво його інтересів у взаємовідносинах з роботодавцем на основі колективного договору підприємства та відповідно до законодавства;

- захист та солідарну підтримку спілчан та профспілкової організації.

 

Лише член профспілки має право на:

    отримання в профспілкових органах безкоштовної кваліфікованої юридичної консультативної допомоги;

     захист своїх прав та інтересів у суді за підтримки юриста від Профспілки;

    захист та підтримку профспілкового комітету у випадку розірвання з ним трудового договору за ініціативою роботодавця;

     проведення незалежної експертизи умов його праці профспілковим органом;

    захист житлових прав профспілковим комітетом;

    матеріальну допомогу від профкому і підтримку у надзвичайних ситуаціях;

    звернення із заявою до профспілкового комітету щодо ініціювання припинення небезпечних робіт у разі загрози життю або здоров’ю працівника.

     отримання безоплатної консультативної допомоги довірених лікарів з питань тимчасової або постійної втрати працездатності та встановлення інвалідності;

    забезпечення путівкою на оздоровлення дитини, придбаною за рахунок коштів профспілкового бюджету, (у тому числі й на членів сім’ї за рахунок коштів соціального страхування);

     отримання пільгових кредитів у профспілкових кредитних організаціях;